MÁTE DOTAZ? NAPIŠTE NÁM NA: info@oholse.cz
 
Jak se vyrábějí žiletky
23 Únor

Jak se vyrábějí žiletky

Zvěřejněno: oholse.cz Přečteno: 46056 Komentáře: 0

Náš každodenní život je plný malých výdobytků moderního světa, a žiletky Gillette a Wilkinson jsou jedním z nich. Tyto značky se staly synonymem pro kvalitní holení a pečují o naši pokožku již mnoho desetiletí. Ale jak se vlastně vyrábějí žiletky, které nám umožňují dosáhnout tak hladkého a pohodlného oholení? V tomto článku se podíváme na proces výroby žiletek Gillette a Wilkinson a odhalíme tajemství za jejich úspěchem.


Suroviny a design

Výroba žiletek začíná výběrem správných surovin. Obě značky používají vysokou kvalitu nerezové oceli, která je odolná proti korozi a má dlouhou životnost. Nerezová ocel je vysoce odolná, a tak zajistí, že žiletky budou zůstávat ostré a efektivní po dlouhou dobu.

Důležitou součástí procesu výroby je také design žiletky. Inženýři a designéři pracují na vytváření optimálních geometrických tvarů a úhlů, které umožní pohodlné holení a minimalizují podráždění pokožky.
Stříhání a tvarování

Prvním krokem je stříhání tenkých proužků nerezové oceli, ze kterých budou žiletky vytvořeny. Tyto proužky mají správnou tloušťku, aby poskytovaly dokonalý kompromis mezi pružností a pevností.

Poté je na řadě tvarování. Každý proužek je přesně vyřezán do tvaru budoucí žiletky. Už v tomto stadiu jsou dodržovány striktní standardy kvality, aby se zajistilo, že každá žiletky bude bezchybná.


Ostré břity

Žiletky Gillette a Wilkinson jsou známé pro své extrémně ostří břity. Aby se dosáhlo takové ostrosti, používá se speciální proces nazývaný "břití". Během tohoto procesu jsou hrany žiletek postupně broušeny a leštěny, až dosáhnou požadované ostrosti. To vyžaduje precizní stroje a pečlivou kontrolu kvality.


Nátěr a ochrana

Po dokončení břitů procházejí žiletky nátěrem. Nátěr slouží nejen k estetickým účelům, ale také k ochraně ocelových břitů proti korozním procesům, které by mohly snížit jejich životnost.Sestavení a balení

V posledním kroku jsou žiletky sestaveny do známých plastových nebo kovových pouzder a poté baleny pro prodej. Zde je klíčová opět kontrola kvality, aby se ujistili, že všechny žiletky jsou v perfektním stavu.


Testování


Během celého procesu výroby jsou žiletky podrobeny různým testům. Testují se jejich ostrost, bezpečnost, odolnost a další parametry, aby se zajistilo, že splňují nejvyšší standardy kvality.A to je základní přehled procesu výroby žiletek Gillette a Wilkinson. Každý krok je prováděn s maximální pečlivostí a zaměřením na kvalitu, což umožňuje tyto značky udržet svou vynikající pověst na trhu. Díky těmto kvalitním žiletkám si můžeme užívat každodenní holení bez kompromisů a s důvěrou v jejich účinnost.značka Wilkinson začíná svůj život mnohem dříve než Gillette, a to již v roce 1772, kdy se Henry Nock přesídlil z anglického Birminghamu do Londýna. Tehdy však nevyráběl žiletky, ale pistole, a to v

Přidat komentář